Bırakılan bahşişle hayatı değişti!

Okul harcı için para biriktirmek amacıyla garsonluğa başlayan genç kızın hayatı, bırakılan bahşişle değişti.
1

Hawaii’de yaşayan Cayla Chandara, okula gitmek için Kaliforniya’dan Hawaii’ye taşındı. Ancak maalesef hayalleri yarıda kaldı. Okul harcını ödeyemeyen Cayla para biriktirmek için işe girdi ve okulunu dondurdu. Genç kız iki farklı işte garson olarak çalışmaya başladı. Böylelikle gerekli parayı biriktirebilecekti. Çok para biriktirmesi gerektiğini biliyordu ancak kararlıydı.

2

Bir gece çalıştığı restorana Avustralya’dan bir grup geldi. CBS News’in aktardığına göre grupta iki çocukluk arkadaşı ve 10 yaşında küçük bir kız varmış. Bir anda Cayla ile sohbet etmeye başladılar. Cayla müşterilerle yakından ilgilendi.

3

Müşteriler gittikten sonra hesabı alırken kendisine 400 dolar bahşiş bırakıldığını gördü ve gözlerine inanamadı. Cayla’yı muhtemelen çok sevmişlerdi. Cayla, CBS News’e “Gözlerime inanamadım. Onlara tekrar görüp sarılmak istedim” dedi. Cayla müşterilerin kendilerine yaptığı jestten çok hoşnut kaldı. Onları tekrar görmek ve teşekkür etmek istiyordu. Sohbetleri esnasında onların nerede kaldığını öğrenmişti. İşten sonra yanlarına gitmeye hazırlanıyordu. Cayla, “Tek istediğim yanlarına gidip teşekkür etmekti” dedi.

4

Ertesi gün kendisine bahşiş bırakan kişiler yeniden restorana geldi. Cayla onları görür görmez teşekkür etti. Müşteriler yeniden bahşiş bıraktılar. Bu sefer bahşiş 10 bin dolardı. Buna aslında ‘bahşiş’ bile denemez. Cayla, CBS News’e “Onlara böyle bir miktarda bahşiş kabul edemeyeceğimi söyledim. Ama o kadar ısrar ettiler ki dayanamadım. Hayallerimi gerçekleştirirsem onlara büyük bir iyilik yapacağımı söylediler” dedi.

5

Cayla şimdilerde eğitim hayatına geri dönmeye hazırlanıyor. Son olarak, “Hayatımı değiştirdiler. Hem maddi anlamda hem de manevi anlamda büyük değişiklikler yaşadım. Şimdiye dek denk geldiğim en temiz kalpli insanlardı” dedi.

 

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol