Motosikletliler güvenli ve bilinçli sürüş için eğitimde!

Kocaeli Şekerpınar’da 17 yıldır binlerce kişiye güvenli motosiklet eğitimi veren Honda Motosiklet Gelişim Merkezi, İstanbul Maltepe’deki yeni alanında açıldı.

YILDA 2 BİN KİŞİYE EĞİTİM VERİLİYOR

Honda’nın 17 yıl önce Kocaeli Şekerpınar’da faaliyete başlayan motosiklet gelişim merkezi Safety Türkiye, İstanbul Maltepe’deki yeni alanında açıldı. ‘Herkes için Güvenlik’ mottosuyla yenilenen Safety Türkiye, 12 bin metrekarelik alanıyla ‘Türkiye’nin en büyük motosiklet gelişim merkezi’ unvanına da sahip oldu. Türkiye’de ilk kez hem asfalt hem de toprak olmak üzere iki farklı parkur alanı sunan merkezde, yılda 2 bini aşkın kişiye güvenli motosiklet kullanımı için hizmet verilmesi hedefleniyor.

BİLİNÇLİ MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİ ARTIYOR

2005 yılından bu yana emniyet mensuplarına, Sağlık Bakanlığı ilk yardım personellerine ve jandarma birimlerine de eğitim verilen merkezde, üniversiteler, liseler ve motosiklet kulüpleri gibi farklı gruplara verilen seminerlerle bilinçli motosiklet sürücülerinin artması sağlanıyor.

Merkezde, motosiklet sürme becerisi edinmek isteyenler için tek kriter denge kurabilmek ve bisiklet sürebilmek olurken, detaylı bilgiye ‘safetyturkiye.com’ adresinden ulaşılabiliyor.

RAKAMLARLA EĞİTİM MERKEZİ

Dünya genelinde 21 ülkede 55 adet Motosiklet Gelişim Merkezi bulunuyor. Honda Motosiklet Gelişim Merkezi’nin 2005’ten bu yana yaptığı faaliyetlere ilişkin rakamlar şöyle:

Katılımcı------------------------------21 bin 300

Kat edilen km----------------------1 milyon 185 bin

Çocuk trafik eğitimi--------------22 bin 400

Söyleşi ve sunum katılımcısı-----3 bin 200

Elon Musk'ın 'sıkıcı şirketi' trafikte geleceği inşa ediyorThe Boring Company isimli şirketiyle Los Angeles trafiğini yerin altına çekecek olan Elon Musk, geleceğin projesinden ilk videoyu paylaştı. Araba asansörü gördüğünüz gibi çalışıyor ve proje ilerliyor.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store