KYK Yurt ve Burs Başvurusu Ne Zaman Başlıyor?

YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar KYK başvuru işlemleri başlıyor. GSB’den gelen resmi açıklamaya göre KYK yurt ve burs başvurusu ne zaman başlıyor?

Para Durumu Para Durumu info@paradurumu.tv

YKS tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte üniversitelere yerleşen adaylar KYK başvuru sürecine ilişkin detayları araştırmaya başladı. Gençlik ve Spor Bakanalığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nden sürece ilişkin önemli açıklamalar geldi.

KYK Yurt Başvurusu Ne Zaman?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, her yıl ağustos ayında aldığı yurt başvurularını, bu yıl yaşanan pandemi süreci sebebiyle “Yükseköğretim Kurulu’nun açıklayacağı akademik takvime göre belirleyecek ve kamuoyuyla paylaşacak' denildi.

Buna göre gözler YÖK’ün açıklayacağı akademik takvime çevrilecek. Akademik takvim açıklandıktan sonra başvurular alınacak.

KYK Başvuru Gelişmeleri Nereden Takip Edilecek?

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “Öğrenciler, yurtlara başvuru tarihi ve başvuruya ilişkin her tür bilgiye Gençlik ve Spor Bakanlığı (gsb.gov.tr) ve Genel Müdürlüğümüzün resmi internet adreslerinden (kygm.gsb.gov.tr) ulaşabilecektir. Gelişmeler Bakanlığımızın sosyal medya hesaplarından da (@gencliksporbak) takip edilebilir.” İfadelerine yer verildi.

E- Devlet KYK Yurt ve Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

GSB KYK başvuruları ile ilgili süreci başlattıktan sonra e-devlet’e TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapan adaylar buradan başvurularını gerçekleştirebilecekler. E-devlet’te yer alan arama butonuna Gençlik ve Spor Bakanlığı ya da Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yazılarak ilgili hizmete ulaşılabilecek. Ancak başvuru işlemleri Bakanlık tarafından yapılacak açıklama ile birlikte hizmete açılacak.

Etiketler kyk
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store