Kendi Modanı Yarat

Herkesin bir iş yeri hayali var. Çok katlı, camı açılmayan ama havalandırma sistemiyle 24 saat oksijen dolanımı sağlayan bir plazada çalışmak mı? Yoksa müstakil bir köhne villada, bol camlı, esnafla iç içe bir sokakta çalışmak mı? İşin ehli catering firmalarının, salatasından tatlısına, 5 çeşit yemeğini yemek mi? Yoksa ticket sistemiyle...

Herkesin bir iş yeri hayali var.

Çok katlı, camı açılmayan ama havalandırma sistemiyle 24 saat oksijen dolanımı sağlayan bir plazada çalışmak mı? Yoksa müstakil bir köhne villada, bol camlı, esnafla iç içe bir sokakta çalışmak mı?

İşin ehli catering firmalarının, salatasından tatlısına, 5 çeşit yemeğini yemek mi? Yoksa ticket sistemiyle, denize bakarak  menemen yemek mi tercihiniz?

Kimi insan kurumsal yapılarda ve steril ortamda olmaktan mutlu, kimi evinde gibi çalışmaktan. Önemli olan mutlu olduğunuz işi yapmanız.

Harward Business School, kendi tarzınızla kariyerinizde yükselebileceğinizi ortaya koydu. Kıyafet rahatlığı nedeniyle, yaratıcı işlerde çalışan kadınlara, kurumsal şirketlerde çalışan kadınların özendiğini görüyorum. Nerede çalışırsanız çalışın, her yerde kendiniz gibi olmanız mümkün. Diğer çalışanlarla benzer giyinmek yerine renkli ve farklı bir tarz yaratın kendinize.

Yeter ki;

-        size özel ve sizi anlatan

-        kendi içinde tutarlı (bir gün feminen bir gün maskülen olmaması gibi)

-        abartıdan uzak ve sade

-        size yakışan bir tarz olsun.

Renklerin dili

İnsan vücuduna dair bilim insanları her gün başka bir şey keşfediyor. O kadar mükemmeliz ki her gelişme şaşırtıcı. Bir düşünün, sabah uyandınız ve üzgünsünüz. Dolabınızı açtığınızda eliniz hangi renkte kıyafetlere gidiyor? Tam tersi de geçerli. Gülerek uyandınız. Mutlusunuz. Ne renk seçiyorsunuz? Duygu durumumuzla renkler arasında doğru orantı var.


  1. Kırmızı: Tutkulu, güçlü ve dikkat çekici. Ama fazlası yoruyor. (Mobilyalarda kırmızı seçilmez pek. Kavgayı arttırır.)

  2. Sarı:  Dalga boyu uzun ve canlandırıcı. İyi hissettirir. Güneş ışığını anımsattığı için canlı tutar. Sarının da fazlası zarar.

  3. Yeşil: En rahatlatıcı renk. Hiç yormaz gözleri. Aksine dinlendirir ve huzur verir. Doğayı çağrıştırdığı için ruhsal olarak da dengeleyici.

  4. Turuncu: Kırmızı ve sarının karışımı olunca durum da karışıyor. İş kıyafetinizde bu rengi seçtiğinizde bir oyuncu gibi olup, herkesi neşelendirmeniz mümkün. Fazlasına dikkat!

  5. Mavi: Sakinleştirici. İş hayatında ana renk olarak seçilebilir. Dinginleştirir. Deniz gibi…

  6. Siyah: Ciddiyet, otorite anlamına geliyor. Yas rengi çokça. Ciddi ve güçlü gözükmek istediğinizde kullanın. Hüzün uzak dursun sizden.

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store