Dünyanın Devinden Dev Maaş Kesintisi

Koronavirüs nedeniyle liglerin ertelendiğin İspanya'da, kulüpler de finansal tedbirlerini açıklamaya hazırlanıyor. Barselona Kulübü'nün maaşlarda yüzde 70'e varan kesintiye gideceği konuşuluyor.

Sportif faaliyetlerin askıya alındığı İspanya'da alarm durumu sürerken kulüplerde de tedbir almak zorunlu hale gelmeye başladı.

Bu kapsama salı günü La Liga'nın devlerinden Barselona Kulübü'nde bir toplantı yapıldığı açıklandı. Başkan Josep Maria Bartomeu, sportif direktör Albert Soler ve bölüm başkanlarının katıldığı toplantıda, kulüp olarak alınacak finansal tedbirler ele alındı. 

Finansal tedbirler çerçevesinde yapılan plana göre, kulüpteki tüm profesyonel oyuncuların evde kaldıkları sürece günlük ücretlerinde yüzde 70'lik bir indirim yapılması gündeme alındı.  Detaylar henüz resmi olarak açıklanmamış olsa da, üzerinde çalışıldığı biliniyor.

Resmi olmayan ancak kulüp yetkililerinden alınan bilgiye göre, düzenleme sonrası kulüpten maaş alan tüm profesyonel sporculardan yapılacak kesinti eşit oranda olacak. Yani Messi'den kesilen yüzde, kulüpteki bir basketbol oyuncusu ile aynı olacak.

Alarm durumu ortadan kalkıp sporcular tekrar çalışmalara başlayınca ise, sezon bitmiş olsun ya da olmasın, maaşlarının kesintisiz ödeneceği de söylenenler arasında yer alıyor. 

Yorumlar
Kalan Karakter 800