Aloe Veranın Faydaları Nelerdir?

Aloe verayı bitki olarak mı, bakım için mi tercih ediyorsunuz? Aloe veranın cilde sağladığı faydaları ve kullanım alanlarını biliyor musunuz? İşte cildiniz için pahalı ürünler kullanmanızı gerektirmeyen, doğal çözüm önerileri…

Makyaj Çıkarıcı: Birçok makyaj temizleyici, göz çevresinde sertleşme yapabilir ve kurutabilir. Aloe vera jelini pamuğun üzerine sürün ve makyajınızı temizlemeye başlayın.

Hassas Ciltler İçin Yüz Maskesi: 1 çorba kaşığı aloe vera, 1 çay kaşığı hindistan cevizi yağı ve 1 çay kaşığı sıkılmış limon ile küçük bir kapta karıştırın. Yüzünüze bu karışımı uygulayın, birkaç dakika bekletin ve durulayın.

Akneler İçin Çözüm: Aloe verayı doğrudan aknelerinize uygulayın ve cildiniz aloe verayı cildiniz emene kadar bekleyin.
Nemlendirici: Hem yağlı cilt tipine sahip kişiler hem de kuru cilde sahip kişiler için harika bir nemlendiricidir.

Ayak Bakımı: Aloe vera doğrudan topuklara uygulanırsa ve gece boyunca kalırsa harikalar yaratır! Ayrıca ½ bardak yulaf ezmesi, ¼ bardak aloe vera jeli ve en sevdiğiniz vücut losyonunun ½ bardağı ile ayak maskesi olarak kullanabilirsiniz.

Kuru Saçlar İçin Maske: Saç derinize aloe verayı uygulayın. 30 dakika bekletin ve durulayın. Saçları güçlendirmeye yardımcı olur.

Saç Bakım Kremi: Bir sprey şişesini alın ve aloe vera jeli zeytinyağı ve birkaç damla E vitamini ile karıştırın. Duş aldıktan sonra, saçınızı kurutmadan önce saç uçlarınıza sıkın. Aradaki farkı göreceksiniz.

Etiketler bakım cilt güzellik
Yorumlar
Kalan Karakter 800