Okul Alışveriş Listesinde Neler Olmalı?

Velilerin ve öğrencilerin okul alışveriş heyecanı da başladı. Fakat okul alışverişleri oldukça masraflı olabiliyor. Bazen okul alışverişinde gereksiz harcamalar yapabiliyoruz. Bunun için önceden liste yapmakta fayda var. Peki okul ihtiyaç listesinde neler var?
Okul Alışveriş Listesinde Neler  Olmalı?

Okula yeni başlayacaklar ve okula devam edenlerin ihtiyaç listeleri değişiyor. Aşağı yukarı nelerin listenizde olacağını sıralar, fiyat kontrolü ve karşılaştırması yaparsanız, okul alışverişi yapacağınız ayda bütçenizi ona göre ayarlayabilir, ne kadar harcayacağınız hakkında bir fikir edinerek o ay nerelerden ne kadar kısmanız gerektiğini belirleyebilirsiniz.

Okul Kıyafetleri

Kıyafet fiyatları okula, sınıfa ve yaşa göre fiyat farkı gösterebiliyor. Kıyafet fiyatlarını hem okuldan sorgulayın hem de okul yakınındaki mağazalarda araştırın. 

Çanta

Okul eşyalarını koymak için sağlıklı bir çanta gerekli. İçinde ağır yük taşıyan çocuklar için çantaların kol kısmının rahat olması önemli. Yeni bir çanta alıyorsanız çocuğunuzun belini ağrıtmayacak bir çanta modeli seçin.

Bir önceki seneden evde bulunan okul çantası varsa, durumuna bakarak ihtiyaç listenizde olup olmamasına karar verebilirsiniz. 

Defterler 

Çantadan sonra geldik defterlere. Fakat onun için öğretmenlerinizi bekleyebilirsiniz. Çünkü öğretmenler genellikle kendilerine uygun defter boyutunu söylüyor. Bu konuda okulların açılmasını beklemekte fayda olsa da, bütçenizi ayarlamak için bir miktar parayı şimdiden defterler için ayırabilirsiniz.

Kalemler

Renk renk kalemler her zaman ilgi çekiyor. Hem ders çalışmak için de birebir. Renkli kalemlerle defterinize yazabileceğiniz notlar sizin daha rahat ders çalışmanızı sağlayabilir. Aynı zamanda motive edebilir. Kalem deyip kesinlikle geçmeyin. Çünkü kalemlerin kalitesi farklılık gösteriyor. Daha güzel yazan elinize uygun kalemleri tercih edebilirsiniz.

Uçlu kalem alacaksanız bol bol uç kırmaması için iyi bir kalem tercih edebilirsiniz. 

Resim Defteri

İlkokul ve ortaokulun olmazsa olmazı resim defteri ve çantası. Büyük resim defteriyle kendimizi hep farklı dünyada hissederdik. Peki ya o çanta? Sırt çantamızın yanına asarak taşıdığımız o 'havalı' çanta şimdi çocuğunuz ihtiyaç listesinde.

Boyama Kalemleri

Resimden konu açılmışken boya malzemelerini pas geçmemek gerek. Kuru boyadan yağlı boyaya birçok malzeme bulunuyor. Fakat okulda genellikle pastel boya kullanılıyor. Bu boyaları iyi olanını tercih etmeniz gerekiyor. Çünkü kullanılan boyanın içindeki maddeler çocuğunuzun sağlığını etkileyebilir.

 

Okul alışverişinde alınması gereken diğer malzemeler

Spor ayakkabı

Okul ayakkabısı

Kalemlik

Suluk

Ataç

Abaküs

Silgi 

Makas gibi kırtasiye ürünleri…

Kalem ucu

Yapıştırıcı

Yedek toka vb çocuğunuza özel yedek eşyalar...

Unutma: Okul eşyalarını almadan önce iyi bir liste yapmanız ve gereksiz olan ihtiyaç malzemelerinden kaçınmanız gerekiyor.

 

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol