Üniversite öğrencileri için kritik önemde bütçe tüyoları

Üniversite öğrencilerinin bütçelerini biraz olsun hafifletecek tüyolar:

1 5 Sahip olduklarınızı önceliklendirin
Sahip olduklarınızı önceliklendirin

Sahip olduğunuz tüm parayı şimdi alın ve bu parayı harcamalarınıza ve birikim hedeflerinize paylaştırın. Paranızı ilk hangi kategoriden alacağınıza dair bir önceliklendirme oyunu oynayın.

2 5 Daha büyük harcamalar için bütçe yapın
Daha büyük harcamalar için bütçe yapın

Eğer bir harcama her ay gerçekleşmiyorsa onu bütçeden çıkarabiliriz. Ancak her ay daha büyük ve daha az yaptığımız harcamalar (araba bakımı veya okul kitabı satın almak gibi) için biraz parayı kenara ayırmak fark yaratır!

3 5 Zorluklara göğüs gerin
Zorluklara göğüs gerin

Hayatta her şey başımıza gelebilir. İstenmeyen durumlarla karşılaştığınızda bütçenizi ona göre ayarlamak yardımcı olacaktır. Eğer bir kategoride fazla harcama yapmanız gerekirse, bunu kapatmak için hangi kategoriden kısmanız gerekeceğini önceliklendirin.

4 5 Para biriktirin
Para biriktirin

Her para kazandığınızda istikrarlı bir şekilde bu paraya görev verin. Harcamadan önce bütçenizi kontrol edin ve paranız söz konusu olduğunda bir amacınız olsun. Eğer buna istikrarlı bir şekilde devam ederseniz paranızla birlikte daha da ileriye gideceksiniz ve çok yakında gelecek ayın faturaları bile ödenmiş olacak!

5 5 Çalışmaya, okumaya, araştırmaya devam edin
Çalışmaya, okumaya, araştırmaya devam edin

Üniversitede paranızı doğru kullanabilmeniz için bir sürü ücretsiz kaynak var. Para yönetiminde başarınızı sürdürmek için bizi takipte kalın!

Yorumlar
Kalan Karakter 800