Tesla’nın Market Değeri “1 Trilyon Dolar”ı Geçti!

Tesla’nın, geçtiğimiz sene artan araç satışları ve artan karlar nedeniyle hisse senedi fiyatını ikiye katlamasının ardından (hatta daha fazla!) seçkin şirketler grubuna katılarak pazartesi günü 1 trilyon dolarlık piyasa değerini aştı.

Tesla’nın, geçtiğimiz sene artan araç satışları ve artan karlar nedeniyle hisse senedi fiyatını ikiye katlamasının ardından (hatta daha fazla!) seçkin şirketler grubuna katılarak pazartesi günü 1 trilyon dolarlık piyasa değerini aştı.

Yatırımcılar, Hertz gelecek yılın sonuna kadar 100.000 Tesla aracının teslim edilmesi için sipariş verdikten sonra elektrikli araç üreticisini çizginin dışına itti. Bu, Tesla'nın teknolojisinin daha yaygın bir sürücü kitlesi tarafından deneyimlenmesini vaat eden toplu bir satın alma.

Tesla'nın hissesi pazartesi günü %12'den fazla bir yükseliş yaparak 1024,86 dolar ile kapanışı yaptı ve şirkete 1,03 trilyon dolarlık bir piyasa değeri sağladı.

Apple, Microsoft, Amazon ve Google’ın çatı şirketi ana Alphabet, 1 trilyon dolardan fazla değere sahip diğer ABD şirketleridir. Geçen hafta üç aylık rekor kârını bildiren Tesla’nın piyasa değeri, kendinden sonra gelen en büyük dokuz otomobil üreticisinin toplam piyasa değerlerini aşıyor!⁠

Tesla'nın değeri alışılmadık bir şekilde hızla yükseldi. Dow Jones Endeksine göre şirketin piyasa değerinin 100 milyar dolardan 1 trilyon dolara çıkması iki yıldan kısa sürdü. Buna karşılık, Amazon'un bu yolu katetmesi sekiz yıldan uzun sürdü.

Tesla'nın hisse fiyatındaki artış, şirketin en büyük hissedarı ve dünyanın en zengin insanı olan kurucu ve CEO Elon Musk'a yaradı.

Kurumsal yönetim ve bilgi hizmetleri şirketi olan Equilar'a göre pazartesi günü Musk'ın Tesla hisseleri, müktesep olan ve olmayan seçenekler de dahil olmak üzere yaklaşık 297 milyar dolar değerindeydi. Bu, piyasa değerine göre en büyük ikinci otomobil üreticisi olan Toyota'nın değerlemesinden daha fazla!

Kaynak: https://www.instagram.com/p/CVeAV6Ugd1L/

Borçlarını Tek Hamlede Kapat Borcum var ne yapmalıyım diye düşünüyor, borç kapama yollarını araştırıyorsan, gel birlikte izlemen gereken adımlara tek tek bakalım…

 


 

Etiketler Elon Musk Tesla
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store