Market listesi oluştururken nelere dikkat edilmeli?

Market alışverişinizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacak market listesi oluşturma stratejisi...

1 5 En iyi fiyata sahip olanı satın alın

Olasılıkları göz önünde bulundurarak markete gidin. Belki kahvaltı için yumurta, yoğurt- granola veya yulaf ezmesi satın alacaksınız. En uygununu bulun. Belki de en sevdiğiniz granola o hafta indirime giriyor. Hemen oraya doğru yönlenin. Ya da belki yulaf ezmesi size daha uzun süre dayanacağı için daha uygun maliyetli olacak. Hiç plan yapmadan gitmektense, seçenekleri önceden düşünün ve akıllıca seçimler yapın.

 

2 5 Tema seçin

Belki o hafta canınız Çin yemeği çekiyor. Bırakın bu seçim alışverişinizi yönlendirsin. Bu, eve ihtiyacınız olmayan yiyeceklerle gelmekten kaçınmak için size rehberlik edecek parametreler yaratacak.

3 5 Alışveriş listesi oluşturun

Buradaki genel fikir, temanıza ve satış fiyatlarına göre uyarlanabilecek "jeneriklerle" dolu bir liste oluşturmak. Bu şöyle olabilir: 1 tahıl, 1 protein, 3 sebze, 2 şifalı bitki…

4 5 Çok yönlülüğü düşünün

Yiyecekleri, özellikle de ürünleri seçerken, birden fazla öğün için kullanılabilecek yiyecekleri ya da hem çiğ hem de pişmiş olarak yemeyi sevdiğiniz yiyecekleri seçin. Bu, sizin için daha fazla yemek seçeneği sunacak ve paradan tasarruf etmenize yardımcı olacak.

5 5 Temelleri unutmayın

Alışveriş listenize her zaman yağ, baharat, un, ot ve limon ekleyin. Bu şeylerle soslar oluşturarak yemeklerinizi çeşitlendirebilirsiniz. Ayrıca temaya veya indirimde olanlara göre özelleştirilebilirler.

Yorumlar
Kalan Karakter 800