Haftanın Özeti: Paradan Haberler

Haftanın paradan haberlerini sizler için derledik:

Dream Games 255 milyon dolarlık yeni yatırım aldı

Dream Games, aldığı yatırımlarla iki yıl gibi kısa bir sürede dünyanın en değerli ve en çok yatırım alan mobil oyun şirketlerinden biri olmayı başardı. 2021 yılı haziran ayında aldığı yatırımla 1 milyar dolar değerlemeye ulaşarak Türkiye’nin üçüncü ‘unicorn’u unvanının sahibi olan Dream Games, 255 milyon dolarlık yeni yatırım almayı başardı.

Türk Oyun Şirketi Spyke Games, 55 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı 

Türk Oyun Şirketi Spyke Games, 55 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı Spyke Games'in yeni yatırımı Arda Kutsal'ın Spyke Games kurucu ortaklarından Rina Onur Şirinoğlu ile gerçekleştirdiği canlı yayın ile açıklandı.

 

Bolt, 335 milyon dolarlık finansman turuyla ‘decacorn’ oldu

Çevrimiçi ödeme şirketi Bolt, 335 milyon dolar ile değerlemesini 11 milyar dolara yükseltti. Şirket böylece değerlemesini 10 milyar doların üzerine çıkararak ‘decacorn’ ligine katılmış oldu.

KALBEN Tek! Türkiye’de Bir Albüm İlk Kez Metaverse’de Tanıtıldı!

KALBEN Tek! Türkiye’de Bir Albüm İlk Kez Metaverse’de Tanıtıldı! Kalben’in ‘Eski Dünyanın Yangını’ adlı albümünü metaverse’de yapılan lansman ile müzikseverlerle buluşturarak Türkiye’de bir ilke imza attı.

 Türk Lirası Dünyada Tether İşlemlerinde Lider Oldu!  

Türk Lirası Dünyada Tether İşlemlerinde Lider Oldu! Türk lirası, tether çaprazında en fazla işlem gören resmi para birimi oldu.

Google Londra’daki ofisini 1 milyar dolara satın alıyor

Google 2011’de taşındığı Central Saint Giles’teki ofisini satın alacağını açıkladı. Şirket bugün yaptığı açıklamada daha rahat çalışma ortamı sağlamak için ofislerin yenileneceğini, renovasyon ve inşaat işlerinin tamamlanmasının ardından İngiltere’deki ofislerde 10 bin kişinin çalışacağını duyurdu.

Dünyanın en zenginleri pandemide servetini ikiye katladı

Oxfam'a göre dünyanın en zengin 10 insanının serveti emlak ve hisse senedi fiyatlarındaki yükselişle iki kat artarak 1.5 trilyon dolara ulaştı. Raporda dünya nüfusunun yüzde 99'unun gelirinin Mart 2020-Ekim 2021 döneminde düştüğü, Tesla'nın kurucusu Elon Musk'ın ve diğer 9 milyarderin gelirlerinin ise günde 1.3 milyar dolar arttığı belirtildi.

Bill Gates’in iklim fonu yeşil teknoloji projelerine milyarlarca dolar aktaracak

Bill Gates, kurmuş olduğu iklim fonu ile gelişmekte olan yeşil teknolojilere milyarlarca dolar destekte bulunacak. 

Emeklilikte Yaşa Takılanların Yol Haritası Belirlendi! 

Emeklilikte Yaşa Takılanların Yol Haritası Belirlendi! Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) konusuyla ilgili açıklama geldi. Bu yıl içerisinde mağduriyeti sonlandıracak yol haritası belirlenecek. İşte daha fazlası:

Yılbaşı harcamalarında ilk sırayı ulaşım giderleri aldı

Ödeme teknolojileri alanında dünyanın önde gelen kuruluşu Mastercard’ın, Masterpass kart saklama altyapısı üzerinden elde ettiği harcama verilerine göre yılbaşı alışverişinde en büyük payı ulaşım giderleri aldı.

Türkiye'de konut fiyatlarında rekor artış yaşandı

İstanbul'da konut fiyatları Kasım ayında aylık %10,4 artarken geçen yılın aynı göre artış oranı %50,9 oldu.

Ankara'da aylık artış oranı %9,1 olurken yıllık artış oranı ise %46,3 oldu.

İzmir'de aylık fiyat artışı %8,3 olurken yıllık ise fiyatlar %49,5 oranında arttı.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store