Enflasyon ve Para Durumu

Enflasyon oranları açıklandı. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Ağustos ayında yıllık enflasyon yüzde 8,88 oranında yükseldi. Ağustos ayında ana harcama gruplarından bir ay önceye göre en yüksek artış yüzde 1,59 ile ulaştırma alanında olurken, Gıda ve alkolsüz içeceklerde yüzde 1,46, eğitimde yüzde 0,95, ev eşyasında yüzde 0,71, konutta...

Enflasyon oranları açıklandı. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Ağustos ayında yıllık enflasyon yüzde 8,88 oranında yükseldi. Ağustos ayında ana harcama gruplarından bir ay önceye göre en yüksek artış yüzde 1,59 ile ulaştırma alanında olurken, Gıda ve alkolsüz içeceklerde yüzde 1,46, eğitimde yüzde 0,95, ev eşyasında yüzde 0,71, konutta ise yüzde 0,68 oranında artış oldu.

Biz size bu noktada önümüzdeki ay için uyarılarda ve hatırlatmalarda bulunacağız. Önümüzdeki ay Eylül okul masraflarının yükseleceği, günlerin kısalacağı havaların yavaş yavaş soğumaya başlayacağı bir ay. Dolayısıyla faturalarımızın da yükseleceği bir dönem.  Peki, siz buna hazır mısınız? Eylül ayı bütçesini yaptınız mı ?

Hangi harcama grubuna ne kadar limit koydunuz? Yoksa çocuğunuzun tüm isteklerini hesap yapmadan karşılayacak mısınız ? Koyduğunuz limitlerin gerçekçi ve uygulanabilir olması da çok önemli. Geçen sene eylül ayında ne kadar harcama yaptığınızı biliyor musunuz? İşte tüm bu soruların yanıtı bütçe yapmakta gizli.

Yaptığımız bütçe,


  • Hedeflerimize ulaşmamızı sağlar.

  • Paranın kontrolünü ele geçireceğimiz için, para bizi değil, biz parayı yönetiriz.

  • Gelirimizden daha az harcayarak borca girmemizi önler. Finansal huzur içinde yaşamanızı sağlar.


Bir öneri Aylık geliriniz harcamalarınıza yetmiyorsa,bütçeden de daha fazla kısacağım bir yer yok diyorsanız ek gelir yaratmanın yollarını araştırın
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store