Elon Musk Ne Kadar Vergi Ödeyecek?

Dünyanın en zengin insanı konumunda olan Elon Musk bu yıl ne kadar vergi ödeyecek? İşte haberin detayları:

Para Durumu Para Durumu info@paradurumu.tv

Elon Musk’a Time dergisinin kendisini “yılın kişisi” olarak seçmesinin ardından, vergi eleştirisi gelmişti. Musk ise “Bu yıl tarihteki herhangi bir Amerikalıdan daha fazla vergi ödeyeceğini” söyleyerek yanıt vermişti. Musk şu an dünyanın en zengin insanı ve şirketi Tesla yaklaşık 1 trilyon dolar değerinde.  

Elon Musk Twitter’da yaptığı açıklamada, bu yıl ABD ye 11 milyar dolardan fazla vergi ödeyeceğini söyledi. Bu vergi miktarı aynı zamanda bir rekor.

Alışılmadık derecede yüksek olan bu vergi miktarı, Musk’ın Tesla’nın çok miktarda opsiyonlu hissesini satması nedeniyle geldi. Hisse satışlarından elde edilen gelirin vergilendirilmesi, rekor miktarda borç çıkmasına sebep oldu.

 

Jeff Bezos, Bill Gates ve Diğer Başarılı Girişimciler Paralarını Nasıl Yönetiyor?Tüm zamanların en zengin altı girişimcisinden para yönetimine dair alıntılar…

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store