Dünyanın En Çok Kazanan Futbolcusu Kim?

Dünyanın en zengin spor yıldızları listesinde son durum ne? Tüm zamanların en çok kazanan futbolcuları kimler? Messi mi? Ronaldo mu?

Para söz konusu olduğunda, Messi'yi bu sefer dünyanın en zengin futbolcusu ödülüne götüren Ronaldo oldu. Forbes'a göre Ronaldo, 2021-2022 sezonunun sonuna kadar 125 milyon doların (91 milyon £) üzerinde kazanacak. Yine de Messi için çok üzülmeyin… Aynı dönemde 110 milyon dolar (81 milyon £) kazanacağı bildiriliyor. Forbes, her yıl dünyanın en zengin spor yıldızları listesini yayınlıyor. Sadece üç sporcu Cristiano Ronaldo'dan daha fazla para kazanıyor.

Bunlar tenis yıldızı Roger Federer (90 milyon dolar), basketbolcu LeBron James (65 milyon dolar) ve golfçü Tiger Woods (60 milyon dolar). 

Ronaldo, on üç yıllık bir aradan sonra kısa süre önce Manchester United'a döndü. Forbes'a göre, United'ın kendisine 51 milyon sterlin maaş ödediği bildiriliyor. Messi ayrıca kulüp değiştirdi, Barcelona ile 21 yıllık birlikteliğini sona erdirdi ve Paris St-Germain'e (PSG) katıldı. 55 milyon sterlinlik maaşıyla Ronaldo'dan bile fazlasını alıyor. Ancak, onaylar ve marka anlaşmaları yoluyla daha az kazandığı düşünülüyor.

Messi'nin takım arkadaşı Neymar da PSG'den büyük paralar kazanıyor. Messi ile aynı maaşı alıyor ama sponsorlardan çok daha az kazanıyor, bu yüzden futbol zenginleri listesinde üçüncü sırada yer alıyor.

Ronaldo, Messi ve Neymar'ın kazanma gücüne başka kimse yaklaşamaz. Bir sonraki en yakın oyuncu, toplam kazancı 31 milyon sterline ulaşan Fransız süperstar Kylian Mbappe. Premier Lig'in en zengin yıldızı Muhammed Salah. Toplam 30 milyon sterlinlik kazancıyla listede beşinci sırada yer alıyor. İlk ona giren diğer oyuncular ise Bayern Münih'ten Robert Lewandowski, Vissel Kobe'den Andres Iniesta, Manchester United'dan Paul Pogba, Galler kaptanı Gareth Bale ve Real Madrid'in kanat oyuncusu Eden Hazard.

 

Kendi İşinin Patronu Oldu! Filiz Gülmez, 16 yıl önce eşiyle birlikte bir bahçe satın aldı, eşinin desteğiyle üretmeye başladı. Ve kendi işinin patronu oldu! Gülmez’in girişimcilik hikayesi umarız size de ilham olur.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store