Çok Fazla Para Harcamadan Sevdiklerinizi Mutlu Edebileceğiniz Hediye Fikirleri

Doğum günleri, özel günler, kutlama hakkeden büyük başarılar ve benzeri gibi hayatta birçok anda sevdiklerimizle birlikte olmak, onlara hediye vermek bize mutluluk getirir.
Çok Fazla Para Harcamadan Sevdiklerinizi Mutlu Edebileceğiniz Hediye Fikirleri

Birisi Hediye Mi Dedi? 

Toplumda “iyi hediye” alma becerisi çoğunlukla kişinin cüzdanındaki parayla bağdaştırılır. Halbuki birine hediye almak fazla para harcamak anlamına gelmez. Asıl önemli olan karşıdaki kişiye birlikte geçirdikleri o zamanı anımsatacak bir hatıra vermektir.

Siz bütçenize göre hediye alıyor olabilirsiniz. Eğer bu sizi utandırıyor veya üzüyorsa, öyle hissetmemelisiniz. Asıl odaklanmanız gereken şey bütçeniz dahilinde alabileceğiniz en iyi hediyeyi bulmak. Sonuçta hediyenin kendisinden daha önemli olan şey sizin ona aktardığınız içtenliktir, değil mi?

Bütçenize Göre Hediyeler:

Çikolata: Bin bir çeşidi ve şekli olup, birçok fiyat aralığında bulunabilen bir hediye seçeneğidir. Tatlıya düşkünlüğü olan bir arkadaşınıza “tatlı bir yaş olsun 29” deyip bir kutu çikolata vermeniz inanın onu çok mutlu edecektir.

Mum: Belki odanız güzel koksun diye, belki de yemek sofrasında ortama duygu katmak için yakarsınız. Kokulu veya kokusuz herhangi bir mum dekoratif bir hediye olmakla birlikte işlevseldir de. Aynı zamanda birçok yerde bulunabildiğinden dolayı oldukça ulaşılabilir bir hediyedir mum.

Kupa/bardak:  Bir yakınınıza komik mesajlı bir kupa hediye etmek, o kişinin her sabah çayını içerken o mesajı görüp gülümsemesi demektir. Birine anlık bile olsa mutluluk vermek en güzel hediyelerdendir aslında.

Çiçek: Saksıda çiçek, birine verebileceğiniz en samimi hediyelerdendir. Bunun nedeni kişinin aldığınız bitkiyle zaman geçirecek olmasıdır. Sonuçta bitki yaşamını sürdürmek için belirli miktarda ilgi ister. Sulanması, solmuş yapraklarının alınması, büyüdüğünde başka bir saksıya aktarılması gibi birçok aşaması vardır. Hediyenizle geçirilen her zaman, karşıdaki kişiye sizi hatırlatır.

Defter ve Kalem: Basit bir hediye fikri gibi dursa bile aslında kalem ve defter herkesin ihtiyacı olan bir ikilidir. “A, kesin onda vardır,” diye de düşünmeyin çünkü fazlasının zararı değil yararı olur. Tüm kalem ve defterler tek tip olsa belki bir sorun yaşayabilirdiniz ama arasından seçebileceğiniz bir sürü çeşit var.

Çerçeve: Birlikte çekindiğiniz bir fotoğrafı çerçeveleyip vermek içten bir hediyedir. Bu hediyenin maddi değil manevi bir değeri vardır, bu da sizin karşınızdakine olan yaklaşımınızı içten yapar. Arkadaşınız veya aile bireyiniz o fotoğrafa baktıkça sık sık sizi hatırlayacaktır. 

Kendiniz Yapmaya Ne Dersiniz?

Kendi yaptığınız bir hediye karşınızdaki kişiye değer verdiğinizi, onun için zaman ve emek harcadığınızı gösterir. Bu yüzden para ile satın alabileceğiniz çoğu hediyeden daha değerlidir.

Kart/Mektup:

Kelimelerin raf ömrü birçok hediyeden daha uzundur. Eğer zaman ilişkileri çok değiştirmezse bir hayat boyunca bile geçerli olabilir o kelimeler. Birine yazdığınız özel bir mektup veya kart, karşınızdaki insanın derinden etkileyebilir. Bu da yeterli bir hediyedir. 

Geri Dönüşüm:

Evde eski bir saksınız veya tepsiniz mi var? Tekrardan boyayıp, kendi zevkinizi katarak yep yeni bir şeye çevirebilirsiniz onu! Yapması aslında çok da kolay olan bir hediye olup, karşınızdakine dünyada tek bir tane olan bir hediye vermiş olursunuz. 

Takı:

Kolye veya bileklik sıkça kullanılan bir aksesuar olup, yapması oldukça kolay ve eğlencelidir. Eğer evde boncuk ve misinanız yoksa, kullanmadığınız takıları kesip geri dönüştürebilir, ya da çok uygun fiyata malzemeleri elde edebilirsiniz. Kırtasiyelerden tutun, pasaj ve çarşılara kadar çoğu yerde bulabilirsiniz.

Önemli olan düşüncedir, fiyat etiketi değil. Karşınızdakini mutlu edecek bir hediye için çok para harcamanıza gerek yoktur ama içine bolca sevgi ve düşünce katarsanız, iste karsındakinin kalbine öyle dokunursunuz…

Yazan: Aslı Sözen

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol