Bütçe yaparken hesaba katmayı sakın unutmayın!

Bütçe yaparken hesaba katmayı unutabileceğiniz 8 detayı sizler için derledik:

1 8 Kuaför Masrafı
Kuaför Masrafı

Rutininizde var olan kuaför masrafınız için bir miktar ayırmış olabilirsiniz. Ama aniden çıkan bir toplantı, etkinlik ya da düğün-nişan gibi gitmek zorunda olduğunuz eğlenceleri de unutmayın.

2 8 Sağlık Ödemeleri/Medikal Harcamalar
Sağlık Ödemeleri/Medikal Harcamalar

Sağlık harcamaları hayatımızın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Bu yüzden bütçe yaparken sağlık harcamalarınızı da yazmayı ihmal etmeyin.

3 8 Çocuk Giyim & Ayakkabı
Çocuk Giyim & Ayakkabı

Çocuğunuzun okul masrafları şüphesiz bütçenizin büyük bir kısmını oluşturuyor. Peki giyim ve ayakkabı masraflarını da dahil ediyor musunuz?

4 8 Araba Lastiği
Araba Lastiği

Yazlık- kışlık lastik değişimi harcamaları düzenli bir harcama rutini olmadığından çabuk unutulur. Sık yapmadığınız harcamalar için size hatırlatma yapacak uygulamalar kullanabilirsiniz. 

5 8 Araba Yağı Değişimi
Araba Yağı Değişimi

Yağ değişimi arabanızın motorunun ömrünü uzatır, performansını iyileştirir ve yakıt tasarrufu sağlar. Arabanız için önemli ama sizin için önemsiz harcama gibi görünen bu detayı atlamayın.

6 8 Yıllık/3 Aylık Faturalar
Yıllık/3 Aylık Faturalar

Tüm faturalarınızı tek bir yerde görmek ve harcamalarınızı yazmak için Moneye uygulamasını kullanabilirsiniz.

7 8 Doğum Günleri
Doğum Günleri

Sevdiklerinizi mutlu etmek için aldığınız hediyeler sizi de mutlu ediyor olabilir. Ama neye ne kadar harcadığınızı bilmeniz de önemli bir detay…

8 8 Evcil Hayvan Bakımı
Evcil Hayvan Bakımı

Evcil hayvanınıza en iyi şekilde bakmak ve ihtiyaçlarını gidermek için ortalama ne kadar bütçe ayırıyorsunuz? Hiç hesapladınız mı?

Yorumlar
Kalan Karakter 800