Bütçe yaparken hesaba katmanız gereken 8 detay!

Bütçe yaparken hesaba katmayı unutabileceğiniz 8 detayı sizler için derledik:

1 8 KUAFÖR MASRAFI
KUAFÖR MASRAFI

Rutininizde var olan kuaför masrafınız için bir miktar ayırmış olabilirsiniz. Ama aniden çıkan bir toplantı, etkinlik ya da düğün-nişan gibi gitmek zorunda olduğunuz eğlenceleri de unutmayın.

2 8 SAĞLIK ÖDEMELERİ
SAĞLIK ÖDEMELERİ

Sağlık harcamaları hayatımızın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Bu yüzden bütçe yaparken sağlık harcamalarınızı da yazmayı ihmal etmeyin.

3 8 ÇOCUK GİYİM VE AYAKKABI
ÇOCUK GİYİM VE AYAKKABI

Çocuğunuzun okul masrafları şüphesiz bütçenizin büyük bir kısmını oluşturuyor. Peki giyim ve ayakkabı masraflarını da dahil ediyor musunuz?

4 8 ARABA LASTİĞİ
ARABA LASTİĞİ

Yazlık- kışlık lastik değişimi harcamaları düzenli bir harcama rutini olmadığından çabuk unutulur. Sık yapmadığınız harcamalar için size hatırlatma yapacak uygulamalar kullanabilirsiniz. 

5 8 ARABA YAĞI DEĞİŞİMİ
ARABA YAĞI DEĞİŞİMİ

Yağ değişimi arabanızın motorunun ömrünü uzatır, performansını iyileştirir ve yakıt tasarrufu sağlar. Arabanız için önemli ama sizin için önemsiz harcama gibi görünen bu detayı atlamayın.

6 8 YILLIK/3 AYLIK FATURALAR
YILLIK/3 AYLIK FATURALAR

Tüm faturalarınızı tek bir yerde görmek ve harcamalarınızı yazmak için Moneye uygulamasını kullanabilirsiniz.

7 8 DOĞUM GÜNLERİ
DOĞUM GÜNLERİ

Sevdiklerinizi mutlu etmek için aldığınız hediyeler sizi de mutlu ediyor olabilir. Ama neye ne kadar harcadığınızı bilmeniz de önemli bir detay…

8 8 EVCİL HAYVAN BAKIMI
EVCİL HAYVAN BAKIMI

Evcil hayvanınıza en iyi şekilde bakmak ve ihtiyaçlarını gidermek için ortalama ne kadar bütçe ayırıyorsunuz? Hiç hesapladınız mı?

Etiketler Moneye Bütçe
Yorumlar
Kalan Karakter 800