Asgari Ücret Ne Kadar Oldu?

Milyonlarca işçinin merakla beklediği asgari ücret miktarı belli oldu. 2021 yılı için geçerli olacak asgari ücret ne kadar oldu?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu bugün dördüncü ve son kez toplandı ve 2021 yılı için geçerli olacak asgari ücret açıklandı. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2021 yılı için geçerli olacak asgari ücretin AGİ dahil 2 bin 825 TL olacağını açıkladı. Buna göre, brüt asgari ücret ise Asgari ücret 2021 yılı için brüt 3 bin 577 lira 50 kuruş olacak. 

Bakan Selçuk açıklamasında, ''Salgın ülkemizde de çalışma hayatını derinden etkiledi. 23 milyar lirayı aşkın kısa çalışma ödeneğini yapmış olduk. 

Asgari ücret çalışması 15 kişilik bir komisyonla yapılmakta. İşçi ve işveren tarafının teklifleri değerlendiriliyor. İşçilerimizi ve işverenlerimizi koruyarak çalışma barışını güçlendirmeyi temel önceliğimiz olarak görmekteyiz. Asgari ücret tespit komisyonu 2021 yılı ücretini karara bağladı. 2021 için net 2825 lira 90 kuruş oldu. Asgari ücret geçen yıla göre 500 lira artmıştır, yüzde 21,56 oranında yükselmiştir.'' ifadelerine yer verdi.

Bütçe Oluşturmak İçin 6 Adımlı KılavuzBütçe oluşturmak sadece harcamalarınızı sınırlamakla kalmaz, aynı zamanda disiplinli bir şekilde hedefleriniz için tasarruf etmenize yardımcı olur. İşte paranız için bir plan oluşturmanıza yardımcı olacak adımlar:

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store