Kredi Kartı Borcu Nasıl Hızlı Ödenir?

Kredi kartları, pek çok nedenden dolayı harika, birçok nedenden dolayı da tehlikelidir. Belki de en önemlisi, kredi kartı borcunuzu nasıl yönettiğinizle alakalıdır.

Kredi kartları, pek çok nedenden dolayı harika, birçok nedenden dolayı da tehlikelidir. Belki de en önemlisi, kredi kartı borcunuzu nasıl yönettiğinizle alakalıdır. Ancak, şanslısınız ki kredi kartı borcunu hızlı bir şekilde azaltmak ve ödemek için sizinle paylaşacağımız birkaç püf noktası ve ipucu var. En önemli adımla başlayalım…

 

Kredi Kartınızdan Para Harcamayı Durdurun

Kredi kartınızı gözünüzün önünden yok edin. Böylece onu kullanmak istemeyeceksiniz. Bu, herhangi bir online alışveriş için de geçerli. Sisteme kaydederek kendinizi kandırmayın. En sevdiğiniz online mağazaların ayarlarından otomatik doldurma formlarını temizleyin ve kredi kartlarınızın bağlantısını kesin. Bu, zaten sahip olduğunuz herhangi bir bakiyeye ekleme yapmamanızı sağlar ve harcamalarınızı dondurabilirsiniz… 

 

Nakit Kullanın

Pandemide temassız sisteme yöneldik ve bu güvenli olan bir yöntem oldu. Tavsiyem, ihtiyacınız olan parayı çekmek için haftalık olarak en yakın ATM'ye veya bankaya gitmeniz veya bir banka kartı kullanmanız.

Bu harcamalarınıza biraz daha fazla somutluk kazandırarak, parayı harcarken değil, banka hesabınızdan çekerken görmenize yardımcı olur.

Bu, yine kredi kartı hesabınıza ekleme yapmamanızı sağlar. Ayrıca, sizi günlük harcamalarınızı incelemeye ve yaşam tarzınızın gerçekte sahip olduğunuz paraya uygun olup olmadığını değerlendirmeye zorlar.

 

Önceliğiniz Borcunuz Olsun

Borçlarınızı tek tek yazın. İnceleyin, neler yapabileceğinizi düşünün. Bu yöntem borcunuzu daha hızlı bir şekilde azaltmanızı sağlar.

 

Giderlerinizi İnceleyin

Kredi kartı borcunuzu hızlı bir şekilde ödemenin (veya bu konuda herhangi bir borcun azaltılmasının) önemli bir adımı da harcamalarınızı gözden geçirmek ve gerektiği gibi ayarlamalar yapmaya başlamak.

Kredi kartı ekstrelerinizi, banka ekstrelerinizi, makbuzlarınızı vb. Alın ve birkaç aylık süre içinde nereye ne kadar gittiğine bakın. Bu değerlendirmeden, borcunuz üzerinde çalışırken harcamalarda bazı geçici, hatta kalıcı azaltmalar yapmayı düşünmelisiniz. Bazen sadece bir borç azaltma, yaşama şeklimizde büyük değişiklikler yaratır.

Daha az para ile yaşamak, borcunuzu ödemek için daha fazla para ayırmanın ve sonunda büyük hedefler için para biriktirmenin harika bir yoludur. 

 

Bütçe Yapın

Kredi kartı borcunuzu hızlı bir şekilde azaltmak, yalnızca minimum ödemeleri ve harcamaları azaltmayı değil, aynı zamanda günlük, haftalık ve aylık harcama alışkanlıklarının yeniden değerlendirilmesini de içerir. Yani zamanınızı bütçe yapma ayırmak ve borcunuz için fazladan nakit biriktirmeniz gerekir.

Bütçe yapmak için Moneye uygulamasını tavsiye ederim. İnsanlara gerçekçi, yaklaşılabilir bir bütçe yolu sunar ve ilk önce borcunuzu ödemek için ekstra para koyarak size finansal özgürlüğe giden yolu gösterir.

 

Kaç tane kredi kartı kullanıyorsunuz?Para Durumu anketinde kullanıcılarımıza kullandıkları kredi kartı sayısını sorduk...

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store