İş Bankası da Ödemeleri Erteledi

Koronavirüs salgını nedeniyle ödeme güçlüğü çeken vatandaşlara destek amaçlı paketlerini açıklayan bankalara İş Bankası da eklendi. İş Bankası, müşterilerinin 30 Nisan’a kadar anapara, faiz, taksit ödemelerinin 30 Haziran’a kadar ötelenmesine imkan verecek.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın kamu bankalarından sonra özel bankalar için de yaptığı destek çağrısına ilk yanıt İş Bankası'ndan geldi.
İş Bankası koronavirüse karşı destek paketine ilişkin şu açıklamaları yaptı: 

'Müşterilerin 30 Nisan’a kadar anapara, faiz, taksit ödemelerinin 30 Haziran’a kadar ötelenmesine imkan verilecek.

Salgın sebebiyle mali bünyesi olumsuz etkilenen sektör ayrımı olmaksızın her bir ihtiyaç, vaka bazında değerlendirilerek ödemesiz dönem dahil gerekli tüm destek verilecek.

KOBİ’lerimizin ve mikro işletmelerin mevcut limitlerle desteklenecek, gerekirse ilave limit için de azami çaba gösterilecek.

Maaş anlaşmalı olsun olmasın, Banka müşterilerinin önümüzdeki 3 aya ait maaş ödemelerini herhangi bir istihdam azaltımı yapmamaları kaydıyla gerekirse ilave limit tahsisi suretiyle ödenmesine katkı sağlanacak.

Dijital kanallar üzerinden yapılacak EFT/havale işlemlerinden 30 Nisan’a kadar (karttan karta havale dahil) hiçbir Banka müşterisinden ücret alınmayacaktır.

Sağlık ve gıda başta olmak üzere, müşterilerimizin alışveriş anında ihtiyaç duyması halinde kredi kartı limitlerinde artırıma gidilecek.

POS ve ÖKC ücretleri 3 ay boyunca ötelenecek.

Bireysel müşterilere; tüketici kredisi, kredi kartı ve ek hesap ödemelerini 3 ay boyunca öteleme imkanı getirilecek.

Bankalardan Kredi Ödemelerine ErtelemeKoronavirüs tedbirleri çerçevesinde Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası kredi ödemelerini 3 ay ertelediler.

 

 

Etiketler borç iş bankası
Yorumlar
Kalan Karakter 800