Borçlarımın Üstesinden Nasıl Gelebilirim?

"Selam ben 29 yaşında bekar bir bayanım. Şu anda benim de borcum var. Bankalara olsun, çalıştığım şirkete olsun. Şöyle söyleyeyim; X bankasına 7.500 Tl kredi borcum, X kredi kartına 1.500 TL borcum var. Şirkete 1.000 TL borcum var. Ben bunları nasıl ödeyeceğim? Maaşım 650 TL. Cebime beş kuruş kalmıyor. Hepsi krediye krediye gidiyor, kredi kartıma...

"Selam ben 29 yaşında bekar bir bayanım. Şu anda benim de borcum var. Bankalara olsun, çalıştığım şirkete olsun. Şöyle söyleyeyim; X bankasına 7.500 Tl kredi borcum, X kredi kartına 1.500 TL borcum var. Şirkete 1.000 TL borcum var. Ben bunları nasıl ödeyeceğim? Maaşım 650 TL. Cebime beş kuruş kalmıyor. Hepsi krediye krediye gidiyor, kredi kartıma param kalmıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum? Lütfen bana yol göstermenizi rica ediyorum. Sevgi, İstanbul"

Merhaba Sevgi,  bekarsın ve 29 yaşındasın, gelirin var. Önceliğin borçlarını kapatmak olmalı.

1.Kendine yazarak  bir bütçe yap, nereye ne kadar harcıyorsun gör. Kısabileceğin harcamalar var mı?

2.Kredi kartlarını öncelikli kapat. En yüksek faiz orada. Eğer kredi kartı borçlarını ödeyemiyorsan, bankanla konuş, durumunu anlat. Kart borcunu taksitlendirmek istediğini söyle.  Şirkete olan borcunu aksatma, git konuş, biraz zaman iste, ya da söyle 12 ayda maaşından kessinler.  Banka 7500 TL borcun (nedir bu??? Senin maaşın için çok yüksek bir miktar). Bunun faizine bak, birçok banka indirim yaptı faizlerde, bak bakalım faydalanabilir misin?

3.Kredi kartını borçların bitene kadar kullanma.

4.Gelirini artırmanın yollarını araştır. Neler yapabilirsin?

5.Evde kullanmadığın satabileceğin eşyalar varsa internetten satabilirsin.

Her borç ödenir, bu geçici bir durum.  Sağlık,sevgi ve para ile kal.
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store