Başarı Hikayesi 'Borçlarım Bitti'

Para Durumu ile birlikte finansal hedeflerini gerçekleştirenlerin ilham veren başarı hikayelerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Seval, 28 Yaş, Öğretmen, Sivas 

Sevgili Özlem Hanım, finansal anlamda çok büyük sıkıntılar yaşarken bir TV programında sizi gördüm. Bütçe yönetimi denen kavramı hiç bilmiyordum ve gelirimin büyük bir kısmı borçlarıma gittiği için yaşam kalitem düşmüştü. Sizin bütçe dağılımı tablolarınızdan yola çıkarak kendime bir dosya açtım. Aylık giderlerimi, yakın ve uzak hedeflerimi yazmaya başladım. Kendime ve yaşam tarzıma dışarıdan bakmak gibiydi. 

En büyük hatamın ‘çalıştığım için her şeyi almaya hakkım var’ düşüncesi olduğunu fark ettim. Sadeleşerek; minik detaylardan zevk alarak çok daha mutlu olmaya, böylece doğaya da daha az zarar vermeye başladım. 

Tüm değişimler gibi bu da bireyden topluma doğru işleyen naçizane bir süreç oldu. Bir öğretmen olarak her adımımı gözlemleyen onlarca öğrencime; küçük yaşta bütçe kavramını anlatıyor ve hayatlarındaki minik değişimlerle doğaya sunacakları katkıların önemini vurguluyordum.

Her gün not almanın, her adımı yazmanın zorlaştığı bir dönemde de uygulamanızı keşfettim. Ne yaparsam oraya yazdım. Haftalık çıkan grafikleri eşimle yorumluyor bir hafta sonraki hedeflerimizi belirliyorduk. Sonunda ne mi oldu? 

Tüm borçlarım bitti. Henüz tatile gitmeden tatil bütçem hazır ve bunun dışında altın hesabında çok küçük rakamlarla oluşturduğum bir acil durum fonum var. Tüm bunları sizin ve sevgili ekibinizin sayesinde yaptım.

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store