Birikime başlayabilmeniz için 12 ipucu

Birikim için motivasyona mı ihtiyacınız var? Unutmayın motive olmanın yollarını bulmak, hedeflerinize ulaşmanın en önemli anahtarlarından biri. Motivasyon, gerçekten ne istediğinize odaklanmanızı sağlayacak! İşte birikime başlama motivasyonunuzu oluşturmak ve sürdürmek için 12 basit ipucu!

1 12 SPESİFİK OLUN
SPESİFİK OLUN

Neyi başarmak istediğiniz konusunda net olmak için SMART hedefleri belirleyin. Hedefleriniz spesifik, ölçülebilir, ulaşılabilir, alakalı ve zamana bağlı olmalı.

2 12 NEDENİNİ BİLİN
NEDENİNİ BİLİN

Birikim hedefinizin arkasına güçlü, tutkulu bir amaç eklemek sizi daha motive edecek. Bu birikim hedefinin neden önemli olduğunu kendinize hatırlatmak, odaklanmanıza yardımcı olacak.

3 12 NİYETİNİZİ BELİRLEYİN VE BAŞKALARINA SÖYLEYİN
NİYETİNİZİ BELİRLEYİN VE BAŞKALARINA SÖYLEYİN

Para biriktirme niyetini belirleyin. Ancak hesap verebilirlik çok önemli. Hedefi ve hedefe nasıl ulaşmayı planladığınıza ilişkin planı güvendiğiniz kişilerle paylaşın.

4 12 KISA VADELİ HEDEFLER OLUŞTURUN
KISA VADELİ HEDEFLER OLUŞTURUN

Gerçekçi zaman çizelgeleriyle hedefler belirlemek önemli. Büyük hedeflerinizi küçük hedeflere bölmek sizi bunalmaktan kurtaracak ve hedeflerinize çok daha kolay ulaşmanıza yardımcı olacak.

5 12 KAZANÇLARINIZI KUTLAYIN
KAZANÇLARINIZI KUTLAYIN

Yol boyunca hızlı kazançlar elde etmek için kendinizi hazırlayın. Birikime yatırdığınız ilk miktarı kutlayın.

6 12 PARANIZI AYRI TUTUN
PARANIZI AYRI TUTUN

Birikimlerinizi ayrı bir hesapta veya farklı bir birikim kovasında tutun.

7 12 HAYAL PANOSU OLUŞTURUN
HAYAL PANOSU OLUŞTURUN

Görsel ipuçlarını kullanmak, para biriktirme motivasyonunuzu yüksek tutmanın harika bir yolu. Vizyon panosu, önceliklerinizin ne olduğunu size hatırlatacak ve harika bir günlük hatırlatıcı olabilir.

8 12 BİRİKİM ÇİZELGESİ BAŞLATIN
BİRİKİM ÇİZELGESİ BAŞLATIN

Bir para tasarrufu çizelgesi kullanarak para biriktirmek için motivasyon kazanın! Para tasarrufu çizelgeleri, belirli hedefler için parayı izlemenize yardımcı olan yazdırılabilir çizelgelerdir.

9 12 KONTROL LİSTESİ OLUŞTURUN
KONTROL LİSTESİ OLUŞTURUN

Bir kontrol listesi oluşturmak, ilerlemenizi takip etmenin ve dönüm noktasına her ulaştığınızı bilmenin kolay bir yolu.

10 12 KİŞİSEL FİNANS İÇERİĞİNRAN YARARLANIN
KİŞİSEL FİNANS İÇERİĞİNRAN YARARLANIN

YouTube videolarını izleyin, podcast'leri dinleyin, kişisel finans kitaplarını okuyun ve para biriktirmek için motive olmak için kendinizi ilham verici hikayelerle kuşatın!

11 12 KISITLANMIŞ HİSSETMEKTEN KAÇININ
KISITLANMIŞ HİSSETMEKTEN KAÇININ

Yoksunluk, para biriktirme motivasyonunu kaybetmenin en kolay yollarından biridir. Bu yüzden size keyif veren ve hayatınıza değer katan şeylere ve deneyimlere bütçenizde yer açın.

12 12 BİRİKİMLERİNİZİ OTOMATİKLEŞTİRİN
BİRİKİMLERİNİZİ OTOMATİKLEŞTİRİN

Yoksunluk, para biriktirme motivasyonunu kaybetmenin en kolay yollarından biridir. Bu yüzden size keyif veren ve hayatınıza değer katan şeylere ve deneyimlere bütçenizde yer açın.

Yorumlar
Kalan Karakter 800