Otomatik Bes iptali nasıl yapılır? Otomatik Katılımlı BES'ten ayrılmak için hangi adımlar izleniyor? Zorunlu BES yapıldı ve paranızın bir kısmı Bireysel Emeklilik Sistemi'ne gitti...
Zorunlu BES şartları nelerdir? Öncelikle şunu söyleyelim;zorunlu değil, otomatik BES! Peki, kimleri kapsıyor, kazancınız ne olacak ve nasıl çıkabilirsiniz?
Memurlar da BES'li oluyor. İşte BES fonuna aktarılacak kesinti miktarı Bireysel Emeklilik Sistemi'ne 45 yaş altı memurlar ve 250'den fazla çalışanı olan firmalar da katılıyor.
Emekliliğimizde bizi mutlu edecek para ne kadar? Emekli olduğumuzda sanılanın aksine daha fazla paraya ihtiyacımız oluyor. Peki ne yapmalıyız?
Memurlar ikinci bir emeklilik fırsatından nasıl yararlanacak? Kamu çalışanları 1 Nisan'dan sonra 10 yılda emeklilik hakkına kavuşacak.
BES'te otomatik katılımla 90 milyon lira tasarruf edildi BES'e katılan kişi sayısı arttı. Biriken ve devletin katkı yaptığı para miktarı da ciddi boyutlara ulaştı.
BES'te zora düşene 3 ay mühlet Yeni yıl itibari ile hayata geçen Otomatik Bireysel Emeklilik Sistemi’nde mali sıkıntıya girenler için ara verme hakkı tanınıyor.
YAZARLAR Tümü
Borsa mı kredi kapatma mı?
Cevaplayan: Moneye Para Uzmanı Yıldız
Aracı kurumdaki para sigortalanır mı?
Cevaplayan: Moneye Para Uzmanı Bilge
300 bin TL borcum var!
Cevaplayan: Moneye Para Uzmanı Bilge
Para biriktirmek istiyorum
Cevaplayan: Moneye Para Uzmanı Bilge
İcrada zaman aşımı var mı?
Cevaplayan: Moneye Para Uzmanı Bilge
Soru Sor