Yeni Haftaya İyi Hazırlanmak İçin Ne Yapmalı?

Pazartesi günü kimi için bir sendrom, kimi için yeni başlangıçların simgesi. Haftaya sendromsuz bir başlangıç yapmak ve alınan kararları başarıyla tamamlamak için motivasyon sağlayan birkaç adım atabiliriz.
Yeni Haftaya İyi Hazırlanmak İçin Ne Yapmalı?

Genellikle diyete başlayanlar için uygun bir gün olan pazartesi iş yaşamı için de oldukça önemli. Haftanın başlangıcı olan hatta haftanızı şekillendiren pazartesi günü başarılı insanlar için büyük önem arz ediyor.

Başlangıç her zaman insanı motive eder fakat son zamanlarda özellikle sosyal medyada pazartesi gününün iticiliği çok konuşuluyor. Tatil gününün ardından gelen ilk iş günü olması nedeniyle can sıkan pazartesi, aslında haftanızı belirlemeye yardımcı oluyor. Verilen bir ya da 2 günlük aranın ardından tekrar işe adapte olmak, onları kontrol etmek bir hayli zorluyor. Fakat başarılı insanlar özellikle pazartesi gününü önemsiyor. 


Öncelikle başarılı insanlar pazartesi günü diğer günlere göre daha erken kalkmaya çalışıyor. Bunun nedeni ise işe odaklanmak. Uyanma saatinizden biraz daha önce kalkarsanız güne daha odaklanmış olursunuz. Belki hafta sonu çok güzel bir kahvaltı yaptınız ve bunu pazartesi günü de devam ettirmek istiyorsunuz. Bunun için erken kalkmak ve sizi mutlu edecek şekilde kahvaltı yapmak şart.

Kan Dolaşımını Hızlandırın

Çok değil uyandıktan sonra ortalama 15 dakika egzersiz yapabilirsiniz. Bu egzersiz kan dolaşımınızı hızlandırdığı için ruhani olarak sizi olumlu etkiler. Hem o üzerinizdeki hafta sonu yorgunluğunu da atmış olursunuz.

İşe Erken Gitmeye Çalışın

Malum pazartesi malum trafik. Eğer erken kalktıysanız işe erken gitme şansınız var. İşe erken gideceğiniz için trafikte kalmayacaksınız ve haftaya gergin başlamayacaksınız. Aynı zamanda işe erken gittiğiniz için haftalık takviminizi kontrol edebilir ve küçük notlar alarak gelecek günlerde neler yapacağınızı belirleyebilirsiniz.

Kaos Günüyle Mücadele Edin

Hafta sonu bütün işler biriktiği için pazartesi aslında kaos günü. Ama bu günle mücadele etmek elinizde. Kendinizi germek yerine işlerinizi doğal akışa bırakmanız gerekiyor. Kritik ve zor işleri sona bırakmak yerine dinlenmiş bir zihinle yapmak sizin için daha faydalı olacak.

Maillerinize Gerginlik Yansıtmayın

Pazartesi olduğu ve işe geldiğiniz için gergin olabilirsiniz. Fakat bu ruh halinizi başkasına empoze etmemeniz gerekiyor. Maillerinize ya da çalışma arkadaşlarınızla somurtarak davranmak yerine daha yapıcı olabilirsiniz. Hem bu durumda sizin gerginliğinizi almış olacak.

Ertesi Günleri Unutmayın

Evet pazartesi zor bir gün fakat ertesi günlerde zorlu geçebilir. Eğer işinizi seviyor ve yapmaktan zevk alıyorsanız diğer günlerde zorlanmayacaksınız. Planlama yaptığınız, sakin kaldığınız sürece haftayı güzel geçirmeniz mümkün.

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol