Yaratıcılığınızı Artıracak 3 Alışkanlık

Düzenli olarak yeni fikirler bulmak, günlük alışkanlıklarınızdaki birkaç değişiklikle başlar.

Yaratıcı olma yeteneği, doğuştan gelmez. Belirli alışkanlıkları benimseyerek geliştirilebilecek bir beceridir. Başarılı işletmeler kurmak için büyük ölçüde benimsenmesi gereken bir beceridir. IMB ve Linkedln çalışmaları, yaratıcılığın bir çalışanın sahip olabileceği en değerli ve aranan becerilerden biri olduğunu gösteriyor.

Eğer isterseniz kariyerinizi, işinizi, ve sanat, yeni zirvelere almak yaratıcılığınızı genişletmek başlamak için yaratıcılığınızı geliştirebilirsiniz. İşte ve hayatınızda yaratıcı biri olmanıza yardım edecek eylemlerden üçü.

1. Program Oluşturun
Kendinizi bir programa bağlı tuttuğunuzda, gün boyunca küçük görevler hakkında karar verme ihtiyacını ortadan kaldırırsınız. Kendinize uygun bir programla, yeni fikirler oluşturmaya veya çözümler oluşturmaya odaklanmak için daha fazla zaman ve enerji harcamanızı engeller.

2. Yaratıcı İnsanlarla Tanışın
İçinizde merak uyandıran içeriği tüketmek için hayatınıza zaman ayırın. Zihninizi sanatla ve kendi içeriklerini yaratan insanlarla çevreleyerek yaratıcı akışa katılın.

Başka yaratıcı kişilerle sohbet edip, onların neler yaptığını öğrenirseniz sizin yolculuğunuza çok büyük katkısı olur. Bu durum, kendi deneyimlerinizi algılamanızı sağlamanıza yardımcı olur. Algılama ve yaratıcılığınızı kuvvetlendirecek şey ancak kendi bakış açınız geliştirmenizle olur. Bunun içinde, başkalarının yaratıcılığını gözlemlemeniz sizin faydanıza olacaktır.

3. Merak Edin
Derinlemesine düşünme olmadan büyüme olamaz. Yaratmak için ne tükettiğinizi düşünmelisiniz. İcatların kaynağıdır genellikle meraktır, bu yüzden etrafınızdaki her şeyi sürekli merak edin. İşlerin neden işe yarayıp neden olmadıklarını sorgulayın ve yalnızca yaratımları değil insanları da anlamaya çalışın. Sonra günün sonunda neyin işe yarayıp neyin yaramadığını düşünün.

Günlük tutmaya başlayabilirsiniz. Çünkü, olup biteni tekrardan gözden geçirmenizi sağlar. Etrafınızda olup bitenlere dikkatli bakmanızı sağlar. Her şeyi merak etmeye başladığınızda, yaratıcılığınızın da geliştiğini fark edeceksiniz.

Kendinizi yaratıcı olabileceğinizi düşünmekten alıkoymayın. Dünyada zaten var olan tüm sanatın sizi kendi sanatınızı yapmaktan alıkoymasına izin vermeyin. Başarıya ulaşmak için hayatınıza yaratıcılık alışkanlığı kazandırmak konusunda bilinçli olun.

Yorumlar
Kalan Karakter 800