Mark Zuckerberg üniversitelilere hangi tavsiyelerde bulundu?

Birçok kişi Facebook'un başlangıcının bir yurt odasında olduğunu bilir. Ancak Mark Zuckerberg'e üniversitelileri bu durumdan doğru ders almaları için uyarıyor.

MIT bilgisayar bilimcisi Lex Fridman'ın sunduğu "Lex Fridman Podcast" serisinin bir bölümünde Zuckerberg, Facebook'u 2004'te kurmasının, üniversiteyi bırakmasından kaynaklanmadığını söyledi. Meta CEO'su bunun sebebinin, okuldayken kurduğu kişisel bağlantılar olduğunu açıkladı.

Zuckerberg, üniversitede kiminle zaman geçirdiğinizin, herhangi bir öğrencinin kampüste verebileceği en önemli karar olduğunu söyledi ve "Kendinizi çevrelediğiniz insanlar haline gelirsiniz" diye ekledi. 

Zuckerberg, Facebook kurucu ortakları Eduardo Saverin, Dustin Moskovitz, Chris Hughes ve Andrew McCollum ile 2000'lerin başında Harvard Üniversitesi'nde öğrenciyken tanıştı. Amaçları sosyal medyada devrim yaratmaya ve dünyanın en büyük şirketlerinden biri olmaktı. Meta, bugün itibariyle 582.58 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Bu ekip, 2010 yapımı "Sosyal Ağ" filminde kısmen anlatılan sebeplerden dolayı bir şekilde dağıldı. Ancak Zuckerberg, konuk olduğu podcastte bugün hala ilişkilere öncelik vermeye çalıştığını söyledi. ‘’Bu özellikle işe alım için geçerli.’’dedi. Bir iş adayını değerlendirirken onun patronu olmak yerine o kişi için çalışmanın nasıl olacağını hayal ettiğini açıkladı.

Zuckerberg, ‘’Her şey uyumlulukla, benzer değerleri paylaşmakla ilgili. Bir çalışan seçmek arkadaş veya eş seçmekten farklı değil. 'Hedef odaklı' olmaktan çok ilişki kurmaya odaklanın’’ dedi. 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store