Başarılı kadınların 9 ortak özelliği

Yaptığı her işte başarılı olan insanların bazı ortak özellikleri var. Bunların hepsi de onların başarıya ulaşmalarında önemli rol oynayan özellikler. İşte başarılı olan kadınların 9 ortak özelliği…

1 9 KARARLARINA SADIKLAR

 Etraflarındaki kişilerin kim olduğu, ne dediği gibi şeyler, düşüncelerinde değişikliğe sebep olmuyor. Kim ne der diye düşünmüyorlar.

2 9 İLİŞKİ SEÇİMİ

Kendilerine hedefledikleri hayat biçiminde, yolunda onları destekleyecek eş ve arkadaş tercih ediyorlar.

3 9 TASARRUFLULAR

Limitli olan zamanlarını, enerjilerini gereksiz konularla harcamıyorlar. Kafalarını, değmeyecek işler için meşgul etmiyorlar.

4 9 YARGILAMIYORLAR

 Bir konuda kısıtlı bilgiye sahip kişileri yargılamak ya da etraflarından uzaklaştırmak yerine elinden tutup bilgilendirmeye çalışıyorlar.

5 9 ÖĞRENİYORLAR

Yalnızca hedef belirlemenin yeterli olmadığını, kendilerini de o hedeflere uygun şekilde geliştirmeleri gerektiğini biliyorlar.

6 9 SAYGILILAR

Çevrelerindeki herkese kim olduğuna bakmaksızın aynı saygı çerçevesinde davranıyorlar. Kendilerine bir faydası olmayacağını bildikleri kişiye dahi aynı saygıyı gösteriyorlar.

7 9 GEREKLİLİKLERİN FARKINDALAR

Başarıya giden yolda, yaptıkları her işten keyif almak zorunda olmadıklarını, bazı şeyleri gerektiği için yapmaları gerektiğini biliyorlar.

8 9 OLASILIKLARA KARŞI HAZIRLAR

Odaklandıkları konu, ya başıma kötü bir şey gelirse değil, beklenmedik durumlarda nasıl aksiyon alacakları. İşimi kaybedersem diye endişelenmek yerine özgeçmişlerini hazırlıyorlar.

9 9 YOLUNU ARIYORLAR

Memnun olmadıkları ya da eksik olduğunu düşündükleri konular hakkında şikayet etmektense, oldurmanın yolunu arıyorlar. Mesela para konusunda huzursuzlukları varsa, kişisel finansla ilgili eğitim ya da bir kitap okuyorlar.

“Kendinizi dinleyin, kendinize inanın, hayal edin, hayallerinizin peşinden koşun ve vazgeçmeyin.” 

Yorumlar
Kalan Karakter 800